We gaan een salade als comfort food maken, een voorjaarssalade met rode kool en sinaasappel. Eenvoudig maar overheerlijk en vooral passend bij de deze tijd van het jaar; de overgang van winter naar zomer. Groenten gecombineerd met de frisse smaak van kruiden, sinaasappel, yoghurt en feta. Als je geen oven aan boord hebt, maak de salade dan thuis en bewaar hem in plastic bakjes of zakjes. Eenmaal aan boord doe je alles bij elkaar en je salade is klaar. Eventueel bak je er nog wat aardappeltjes bij of je koopt een stokbrood bij de plaatselijke bakker. En dan wat goede olijfolie extra vergine erbij om op je stokbrood te doen. Kijk maar waar je zin in hebt.
Ingrediënten (4 pers.)
- 200 g bulgur
- 400 g rode kool
- 6 wortelen
- 6 grote sinaasappels
- 3-4 stengels lente-uien
- 200-300 g feta
- 5 eetl. yoghurt
- 100 g granaatappelpitten
- komijnpoeder
- ras el hanout
- honing
- 4-5 dl water
- tijm
- 1 kaneelstokje
- 2 steranijsjes
- 2 blaadjes laurier
- munt
- platte peterselie
- 1 citroen
- chilipoeder
- oregano
- olijfolie
Bereiding
Warm de oven voor op 185°C. Maak de wortelen schoon en snijd ze in grove stukken. Leg ze in een ovenschaal en sprenkel er ruim olijfolie overheen. Kruid het af met peper, zout, een mespunt komijn en een theelepel ras el hanout. Ook sprenkel je er honing overheen. Zet de ovenschaal 20 minuten in de oven.
Breng in een pan het water aan de kook met daarin de laurier, tijm, de fijngesneden knoflook, kaneel en steranijs en kook dit samen met de bulgur in 10-12 minuten gaar.
De rode kool rasp je fijn in een grote kom. Je kan de kool ook snijden als je dat liever doet. Probeer hem dan wel een beetje fijn te snijden. Snijd de schil van de sinaasappelen en snijd het vruchtvlees in grove stukken. Let wel op dat er geen wit van de schil meer aan het vruchtvlees zit. Het wit van de schil is bitter. Doe de sinaasappelstukjes bij de rode kool.
Als de bulgur gaar is, giet hem dan af en spoel hem goed onder koud water. De steranijs, tijm, laurier en kaneel haal je er uit en je voegt de bulgur toe aan de rode kool. Snipper het wit en groen van de lente ui fijn, alsook de munt en peterselie. Voeg alles toe aan de salade. Dan kruid je het geheel met peper en zout. Doe er een flinke scheut olijfolie over en het sap van een halve citroen. Meng alles goed en proef. En indien nodig kun je het nog meer afkruiden.
Dressing
Met een staafmixer of een blender maak je een gladde dressing van 3/4 van de feta en de yoghurt. Voeg er een goede snuf komijnpoeder, chilipoeder en oregano aan toe. Mix alles nog eens goed en proef natuurlijk. Ik vind het ook lekker om er wat sinaasappelsap bij te doen. Het hoeft niet hoor, maar het kan. En je mag er zeker nog wat peper aan toevoegen. Geen zout want de feta is van zichzelf al wat zout. Schep wat salade op een bord en doe er wat geroosterde wortelen bij.
Je werkt de salade af met wat feta dressing, verkruimelde feta, granaatappelpitten en nog wat peterselie. Als je van een zoetere combinatie houdt, dan kun je in plaats van granaatappelpitten ook gedroogde cranberry’s nemen. Je kunt nu genieten van je lekkere salade!
Wil je een passend glas wijn bij deze voorjaarssalade met rode kool en sinaasappel drinken, denk dan aan een Grüner Veltliner, een Zuid Afrikaanse of Nieuw Zeelandse Sauvignon Blanc of een rosé.
Sabina Kuik stelt maandelijks een gerecht samen dat aan boord te maken is. Sabina vaart zelf op een motorkruiser en heeft de nodige ervaring met het bereiden van gerechten aan boord
Mogelijk interessante artikelen
Meer berichten in deze rubriek
