Redactie Motorboot
Gepubliceerd op 24 maart 2026
Veldman Yacht Charters organiseert op zaterdag 28 en zondag 29 maart 2026 Open Dagen in Sneek. Aanleiding is het 30-jarig jubileum van het familiebedrijf.
Tijdens het evenement krijgen bezoekers de gelegenheid om een vloot van 15 luxe motorjachten te bezichtigen en kennis te maken met varen op de Friese wateren. Daarnaast worden er proefvaarten georganiseerd. De Open Dagen markeren traditioneel de start van het nieuwe vaarseizoen.
Jubileumbijeenkomst Op zaterdagmiddag vindt tussen 15.00 en circa 18.00 uur een jubileumbijeenkomst plaats. Tijdens deze bijeenkomst zijn er presentaties en ontmoetingen met relaties, watersportliefhebbers en betrokken organisaties. Het familiebedrijf wordt inmiddels geleid door de derde generatie.
Presentatie initiatief Stichting Varen met Wielen Tijdens de Open Dagen wordt aandacht besteed aan een initiatief van Stichting Varen met Wielen. De stichting presenteert plannen voor een tweede schip, bedoeld om mensen met een beperking de mogelijkheid te bieden om het water op te gaan. Als onderdeel van het programma wordt het startsein gegeven voor een crowdfundingactie voor de realisatie van dit schip.
Demonstraties waterhulpverlening Ook Stichting 112-Water is aanwezig. Vrijwilligers geven demonstraties en toelichting op hun werkzaamheden bij incidenten op het water. Bij geschikte weersomstandigheden is het voor bezoekers mogelijk om mee te varen met een hulpverleningsvaartuig.
De Open Dagen zijn vrij toegankelijk en vormen een ontmoetingsmoment voor watersportliefhebbers, huurders en geïnteresseerden.
Praktische informatie Datum: zaterdag 28 en zondag 29 maart 2026 Locatie: Zwolsmanweg 18, Sneek (watersportgebondenbedrijvenpark ’t Ges) Toegang: gratis
Kijk voor meer informatie op de website .