JR Yachts presenteerde vorig jaar de volledig elektrische Lumen E10. Een nieuw merk dat zich richt op het hogere segment in de markt. Het functionele design is minimalistisch modern met een markant en eigen gezicht. De indrukwekkende techniek aan boord verlegt grenzen. De geruisloze E10 is geschikt voor langere afstanden en je kunt er zelfs mee wakeboarden of waterskiën. Motorboot gaat voor een vaarervaring met dit schip van de toekomst naar Amsterdam.
Tekst: Edwin de Veld, Foto’s: Luuk van Kaathoven
Op een koude maar onverwacht mooie winterdag ligt de Lumen E10 in het zonnetje gereed voor vertrek in Jachthaven de Anckerplaets. We worden hartelijk ontvangen door ontwerper en scheepsbouwer Jaap de Jonge en Jacqueline Terpstra van Lumen Yachts. Geïmponeerd door de E10 willen we eerst het schip eens goed bekijken. Van een afstand kijken we naar de licht naar achteren aflopende romp die eindigt in een schuin oplopende punt. Deze doet denken aan de ingevouwen vleugel van een zwaan en zijn medebepalend voor het herkenbare eigenzinnige uiterlijk. Het ruim tien meter lange schip oogt lang en slank.
Minimalistisch
De witte super strakke romp glimt ons tegemoet. De led navigatieverlichting in de romp is zo klein mogelijk gehouden. De slanke romp bereikt zijn grootste breedte ter hoogte van de stuurstand. De voorkant van de boeg heeft een transparant deel waarachter ledverlichting is aangebracht. In de voorzijde van het dek zit nagenoeg onzichtbaar een luikje. Hierin kan optioneel een elektrische ankerlier uit het zicht worden geplaatst met een elektrisch uitklapbare boegrol. Uitgeklapt sluit het grootste deel van het luik weer en kan het anker elektrisch dalen en weer worden ingehaald.
Wat ons opvalt is de zwarte rubber strip die op de gangboorden en rondom het voordek zichtbaar is. Met deze strip wordt de aanhechting tussen romp en dek strak afgewerkt en het heeft ook nog een praktisch puntje; bij het opstappen zal je niet snel uitglijden. In de lijn van de rubber strip zijn aan weerszijde drie pop-up kikkers verwerkt en twee aansluitingen om stootwillen nagenoeg onzichtbaar vast te kunnen maken. Al deze zaken versterken de minimalistische uitstraling van de Lumen en versterken het design van de romp. In de achterzijde van het zwemplateau is een cassette opgenomen waarin de zwemtrap is verborgen. Als de treden uitgeklapt worden komen er twee handvaten omhoog waarmee het aan boord komen wordt vergemakkelijkt.
Aan boord
We gaan aan boord via het zwemplateau. In de opstap naar de gangboorden is de douche verborgen en het heklicht zit achter een transparant deel waardoor de strakke lijnen niet worden verstoord. In het achterdek is een kleine rvs sparing te zien die gebruikt kan worden om een vlaggenstok te plaatsen maar sterk genoeg is om de skipaal in te plaatsen. Het zwemplateau, de gehele kuip en het voordek zijn belegd met teak-look antislip Esthec. Op het testschip is voor lichte kleuren gekozen maar er zijn meerdere combinaties mogelijk.
Centraal op het achterdek staat een groot zonnebed waaronder een enorme bergruimte zit. Voor de kussens in het testschip is gekozen voor een sjieke roomwitte alcantara bekleding. Er is keuze uit meerdere materialen en kleuren. In het midden van de kuip staat de stuurstand met direct erachter een elektrisch in hoogte verstelbare stuurbank. Met een trede kom je in het voorste deel van de kuip met aan weerszijde lange banken met goede leuningen en diepe zittingen. Van achter de leuning voelen we de warme lucht stromen van de optionele verwarming in de Lumen. Zo wordt zitten, loungen, ook als het wat frisser is. Er is een hard-top leverbaar voor extra beschutting. Met ramen rondom blijft het uitzicht gewaarborgd en er is een uitschuifbaar zonnescherm in het dak.
Het testschip is voorzien van een exclusieve geluidsinstallatie met een weggewerkte 8” sub woofer. De zes James speakers zijn in dezelfde kleur gespoten als de afwerking waardoor ze nauwelijks opvallen. Voorin de kuip zit een donkergetinte glazen pui met in het midden een schuifdeur. Deze deur geeft toegang tot de kajuit onder het voordek. De pui staat vanuit de kuip gezien schuin achterover. Direct aan bakboord is een compacte kombuis waarin een koffiezetapparaat en een oventje zijn geplaatst. Er past op verzoek ook een wasbakje bij. Aan stuurboord is een klein bankje. Achter de deur in de boeg zit de toiletruimte. Er is geen stahoogte maar de zitruimte op het toilet is prima. Het toilet is elektrisch en er is sfeervolle verlichting aanwezig. Verder is er een wastafelmeubel en zijn er praktische kastjes.
Ontwerp en bouw
De fascinatie voor schepen is bij Jaap ontstaan in zijn jeugd in Giethoorn. Vooral schepen die geruisloos door het water gleden trokken zijn aandacht. Jaap is werktuigbouwkundige met als specialisatie vloeistofdynamica en is daarnaast zeer gedreven om complexe systemen zodanig te laten functioneren dat gebruikers er zonder zorgen optimaal van kunnen genieten. Hij heeft veel ervaring opgedaan bij toonaangevende exclusieve scheepswerven. In 2017 ontstond zijn idee om de serene ervaring van zeilen te combineren met het gemak van een motorboot.
Om dit idee te realiseren ontwierp Jaap een elektrische tender waarbij prioriteit werd gegeven aan efficiëntie, stille werking en de focus op soepel vaargedrag bij gematigde snelheden. Samen met gerenommeerde ontwerpers werd JR E-Yachts opgericht. Deze samenwerking leverde het E32-prototype op die in 2020 in Düsseldorf werd onthuld. Voortbouwend op het succes werd samen met Mulder Design de E10 ontwikkeld. Dit schip moest onderscheidend zijn met een minimalistisch smaakvol design. En uiteraard voorzien van state-of-the-art technologie om opvarenden te voorzien van optimaal vaargenot.
Jaap de Jonge vertelt: “We wilden de Lumen E10 een eigen gezicht geven. Een strak minimalistisch ontwerp met een markant uiterlijk zodat het direct herkenbaar zou zijn. En daar zijn we in geslaagd. Het strakke ontwerp spreekt aan bij mensen die van design én toptechnologie houden. Drie essentiële zaken zijn op het eerste gezicht minder zichtbaar. Ten eerste: de rompvorm. De vorm van de romp onder water is wetenschappelijk onderbouwd en is het fundament van het schip. Deze rompvorm is speciaal ontworpen om te kunnen glijden over het water tot drie keer de rompsnelheid. De weerstand is minimaal waardoor er een optimale efficiëntie wordt verkregen. Je kunt daardoor op hogere snelheden varen en tot wel drie keer meer kilometers afleggen dan vergelijkbare sloepen en tenders. Het bereik ligt tussen de 120 en 160 km bij snelheden tussen de 13 en maximaal 35 km per uur.”
Jaap vervolgt: “Ten tweede: licht en extreem sterk. Door de romp te bouwen van vacuüm geïnjecteerd glasvezelversterkt vinylester in combinatie met geschuimde sandwichpanelen. Daarnaast is voor de romp exact berekend hoeveel glasvezel er nodig is om de gewenste stijfheid te verkrijgen. De sterkte hiervan wordt nog vergroot door het gebruik van epoxy of vinylesterhars. Dit heeft als voordeel dat deze gecombineerd kan worden met een harde gelcoat die de romp beter bestand maakt tegen invloeden van buitenaf.” Als derde bijzonderheid voegt Jaap nog toe: “We hebben gebruik gemaakt van de meest geavanceerde technologieën die een ontspannen vaartocht moeten bieden in alle rust. Alle systemen ontworpen zoals het stuur, de joystick en het volledig geïntegreerde dashboard zijn hierop gericht.”
Vaartocht door Amsterdam
De Lumen E10 heeft afgelopen zomer al een uitgebreide introductie toer gemaakt. Naast diverse Europese watersportbeurzen is er een tocht door Nederland gemaakt. Ook komend jaar zal de Lumen een promotietoer maken door Europa. Het Amsterdam Light Festival is bij uitstek een gelegenheid om kennis te maken met de Lumen. Voor de gasten van de avond arriveren kunnen wij testvaren. Voor vertrek nemen we plaats achter het grote carbon stuurwiel dat speciaal voor de E10 is ontworpen. Glad en strak door drie spaken en het logo in het midden.
‘Technisch hoogstandje met een
minimalistisch design’
Op het dashboard zien we een joystick en zes geïntegreerde knoppen met daarin symbolen die duidelijk aangeven waarvoor ze bedoeld zijn. Centraal op de console staat een stevige steun voor een los scherm. Daarop kan de bestuurder alle systemen bedienen, is er informatie over verbruik, stroomvoorraad en een kaartplotter. De fraaie witte stuurstand is strak vormgegeven. In de zwarte band rondom zijn ruime opbergvakken aangebracht en er is een bekerhouder aanwezig. De stuurbank biedt aan twee personen een ruime zitplaats.
Nadat de lijnen losgemaakt zijn en de stootwillen opgeborgen kunnen we vertrekken. De joystick heeft een dubbele functie, bij het wegvaren druk je de stick intuïtief in de richting waar je heen wilt. De dubbele POD motoren kunnen onafhankelijk van elkaar draaien en zijn zo geprogrammeerd dat het schip zich voor-, achter- en zijwaarts kan verplaatsen. Als we van de ligplaats vertrokken zijn en richting het IJ varen, verandert met een druk op de knop de joystick in de gashendel en gebruiken we het stuurwiel weer voor de koers. De werking van het stuurwiel is zoals je gewend bent in de auto. Het gaat als je het loslaat weer terug naar de neutraalstand en dan vaart de Lumen weer rechtuit. Het is even wennen maar we ervaren het als heel prettig. Bij veel zijwind kan de stuurautomaat ervoor zorgen dat je de gewenste koers blijft behouden.
Het is zonnig en met de kachel aan is het comfortabel aan boord. We varen een deel van de route van het Light Festival. Daarbij is het in de grachten altijd oppassen want er varen veel rondvaartschepen. De Lumen laat zich makkelijk manoeuvreren. Als je zachtjes vaart geeft de joystickbediening snel het vertrouwen dat je overal komt waar je wenst. Met voorzichtig draaien van de stick draait de E10 om zijn as. Als we via het IJ weer terugvaren naar de haven laten we de snelheid oplopen. De Lumen maakt nauwelijks golven en het voelt ook daadwerkelijk aan alsof je over het water glijdt. Het ontbreken van motorgeluid maakt deze belevenis nog intenser. Dit is echt genieten!
Stijlvol genieten
Het ontwerp van de Lumen E10 is karaktervol, minimalistisch en bovenal chiq. In dit geval is minder de meerwaarde. Vergis je niet in het minimalistische uiterlijk, de E10 is een technisch hoogstandje. De vorm van het onderwaterschip is uniek, maakt nauwelijks golven en kan elektrisch aangedreven 35 km per uur behalen. De bouwwijze en gebruikte materialen zorgen voor een sterker casco met een aanzienlijk lager gewicht. Met een totaalgewicht van 2.800 kg is het zelfs mogelijk om de Lumen per trailer te vervoeren. De systemen waarmee het schip is uitgerust dragen bij aan een ultieme vaarbeleving. Met de Lumen kun je twee dagen in alle stilte varen zonder laadstress met alle comfort die je op een luxe tender mag verwachten. Ook wij worden er stil van…