Afbeelding
Belgiƫ

Ardennen | Deel 1

Redactie Motorboot

Dinant is opnieuw onze bestemming. We weten nog goed hoe mooi het was, maar wanneer waren we er voor het laatst? De oude logboeken geven het antwoord: in 2002 voeren we deze route - 23 jaar en twee boten geleden. In 2003 en 2007 kwamen we nog eens in Dinant, toen via Antwerpen, Brussel en het hellend vlak. De tijd vliegt!

Albert Remmelts

Leimuiden - Alphen aan den Rijn: 8 km

Gisteren hebben we de verjaardag van onze dochter gevierd. De laatste nacht thuis hebben we slecht geslapen, de buitentemperatuur is opgelopen tot 38 graden Celsius, binnen is het vergelijkbaar. In de ochtend verlaten wij ons huis aan de Oude Wetering en varen naar onze haven in Alphen aan den Rijn, we voelen ons passanten. Nadat de hitte is afgelost door hevig onweer, is de temperatuur dragelijk geworden. Een heerlijke pizza is de voorbode van een mooie reis naar het zuiden.

Alphen aan den Rijn - IJsselmonde: 38 km

Snel vers brood bij de warme bakker gehaald, de reis begint nu echt. We laten de Julianasluis bij Gouda achter ons; vanaf nu varen we de komende zeven weken alleen op..